Най-добрата страна на Коневъдство

Задтилъкът е дълъг и подвижен, следван от добре замускулена, средно дълга или дълга шия, добре окачена с правилен ъгъл и наклон спрямо раменете.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

В българския език е популярно говедата да се наричат „крави“, по названието на женските екземпляри.

Гръдният кош е достатъчно дълбок, широк с компактни хълбоци.

В световен мащаб отглеждането на такива хибриди все още продължава.

Езда, коне

Във високопланинските райони те са били най-добрия помощник на човека за транспортиране на товари.

Като пример за това са Фризийските, Клайдездалските, Норикер и други породи коне, които са само представени от отделни екземпляри. Като обособени племенни ядра са следните породи, отглеждани и развъждани в България и контролирани от Наци­оналната асоциация по коневъдство.

ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ Дневна, дистанционна или смесена

Конете от Хановерска порода се отличават с крупни размери, хармонично телосложение, леки движения и спокоен темперамент. В страна коне от тази порода се Коневъдство развъждат в Тракийския университет в гр.

Цялостното и редовно почистване на силоза с помощта на водоструйки и сухо/мокро смукачки предотвратява достигането на патогени до животните чрез фуража.

„Основният проблем на коневъдството в България се състои в това, че за своето съществуване браншът разчита единствено на любовта на собствениците към конете им. Поголовието на трите автохтонни български породи Дунавски, Източнобългарски и Плевенски кон се доближава до критично ниво.

Екстериорните особености на тези коне ги доближават повече до ездовите коне, отколкото до впрегатните. За това допринася и произвеждането на коне за гладко бягане в един доста голям период от развитието на породата. Днес, чрез използването на жребци от известни европейски полукръвни породи, се цели промяна на беговия тип в един по-масивен, подходящ за класическите дисци­плини на конния спорт.

Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *